Натуральне покриття з дерева має ряд вимог до укладання. Основна маса ремонтних робіт в приміщенні повинна бути завершена: установлені вікна, двері, виконані електромонтажні та сантехнічні роботи, завершене штукатурне виготовлення та обробка стін та стель, а також їх декорація фарбою або шпалерами.
Якщо ж ці роботи будуть виконуватися після укладання паркету, то вся вологість, що випаровується при здійсненні даних процесів, буде поглинатися паркетною дошкою, так як натуральне дерево дуже ггігроскопічне. Це призводить до неприємних наслідків, таких як зміна геометричних розмірів, викривлення дошки та ін. А також пил, клей від шпалер, фарба можуть пошкодити покриття, драбини подряпати його.
.
Головною основою під паркет є стяжка, її заливка повинна пройти за певний період до монтажу паркету, не менше ніж за 2 місяці. Сушка стяжки здійснюється при природній температурі приміщення, без застосування будівельних фенів. Перед укладанням паркету стяжка перевіряється двометровим рівнем на рівність, відхилення не повинно перевищувати 2-3 мм на 2 метри. Вологість основи повинна бути не вище 2%. Цементну підлогу перевіряють на твердість та міцність, за допомогою металевих стержнів наносять лінії, що перетинаються, в місці перетину не повинно утворюватися тріщин та сколів.
Якщо паркетна дошка буде зістиковуватися з іншим підлоговим покриттям, наприклад, плиткою, то її укладання також повинна бути завершена, щоб вода, бруд та пил не потрапили на дерево.
.
Яка температура приміщення повинна бути при вкладанні паркету
.
Температура приміщення при вкладанні паркету повинна бути в діапазоні від 18 до 23 градусів Цельсія.
Якщо не дотримувати температурний режим, можливе утворення щілин між дошками, так як при низькій температурі дерево звужується, а при високій розширюється. Це ж правило стосується вологості. Вона повинна бути 45-60%, щоб деревина не розсохлася або не розширилася.
Вибирайте також якісну підкладку для паркету, щоб дошка менше прогиналася, а хода практично не відчувалася.
.
.