Паркетна хімія

Коли в якості підлогового покриття обирають паркетну дошку? Тоді, коли прагнуть отримати стильну та екологічну підлогу! Але, щоб така підлога гарно виглядала та довго слугувала, не обійтися без паркетної хімії. Що це таке? Це ціла група товарів, що складається з низки засобів. Так, до паркетної хімії належать:

 • Грунтівка глибокопроникаюча для стяжки;

 • Клей для паркетної дошки;

 • Олія для паркетної дошки;

 • Масло-віск для паркетної дошки;

 • Засоби по догляду за паркетною дошкою. 

Що це за засоби хімії та для чого вони потрібні - розглянемо далі у статті. 

Грунтівка (грунтовка) для стяжки глибокопроникаюча

Перед тим як використовувати клей для паркетної дошки, потрібно гарно зміцнити та зв’язати цементно-бетонну основу, тобто поґрунтувати її. Допоможе в цьому така хімія як ґрунтівка для стяжки. Вона зв’язує весь наявний на поверхні пил, допомагає клею краще проникати в основу та, що найголовніше, скріплює стяжку. Все це дозволяє створити міцну поверхню та покращити зчеплення основи з клеєм. Існує ґрунтівка в декількох варіантах: 

 • На водній основі – лише для зв’язування пилу;

 • Укріплююча - для скріплення стяжки;

 • Глибокопроникаюча - і для укріплення стяжки і для створення гідроізоляції. 

При цьому грунтівка (ґрунтовка) для стяжки глибокопроникаюча буде найкращим варіантом хімії. Адже саме вона не тільки підвищить стійкість бетону та створить ефективний шар гідроізоляції, а й покращить опір дошок до стирання. 

Клей для паркетної дошки (паркету)

Як цілком зрозуміло з назви, клей для паркету потрібен, щоб приклеїти покриття до стяжки. При цьому не всі знають, що він буває різний і обирати його потрібно навіть з не меншою уважністю ніж підлогове покриття. Чому так? Все просто. Неякісний клей обов’язково проявить свої недоліки з часом і зіпсує ваше враження від улюбленої підлоги. В асортименті нашого магазину представлено декілька видів хімії у вигляді клею для паркету:

 • Двокомпонентний – для найбільш надійного зціплення;

 • Поліуретановий (полімерний) сілан-модифікований – найкраще співвідношення ціна=якість;

 • Водно-дисперсійний – екологічний, без запаху. 

При цьому для укладання паркетної дошки підходять тільки перші два види. Зупинимось на них детальніше. 

Двокомпонентний паркетний клей

Двокомпонентний клей – засіб, що складається з 2х частин (клею та затверджувача), які потрібно поєднати безпосередньо перед роботою. Цей поліуретановий клей дуже швидко застигає. Наявність у складі затверджувача - головна особливість двокомпонентного клею. Саме він забезпечує надійне зчеплення покриття зі стяжкою та допомагає клею швидше висихати. При цьому підходить двокомпонентний клей не тільки для паркетної дошки або паркету, але й для масиву будь-яких порід.
А ось щодо мінусів цієї хімії, то вона досить токсична під час роботи, тому працювати з нею потрібно обережно та з використанням індивідуальних засобів захисту. Після полімеризації клей стає абсолютно безпечним, тому хвилюватися з цього приводу варто лише виконавцям робіт. До мінусів також можна віднести ще те, що через швидке затвердіння суміш вимагає високої оперативності від укладачів. Також клей потребує чіткого співвідношення компонентів при змішуванні, інакше його властивості змінюються не на краще. А ще цей клей досить складно зняти з поверхні дошки, якщо майстри випадково нанесли його на сам паркет і одразу не витерли спеціальними серветками із розчинником.

Поліуретановий (полімерний) сілан-модифікований клей

Ще одним різновидом хімії є поліуретановий або полімерний сілан модифікований клей. Його дуже полюблять використовувати в роботі професійні вкладальники. І це не дивно, адже завдяки тому, що цей різновид паркетного клею абсолютно не токсичний та не містить жодних розчинників чи води, його можна використовувати не тільки для монтажу паркетної дошки, але й штучного паркету чи навіть фанери. Працювати з ним зручно та легко, термін роботи у майстрів суттєво збільшується, а при правильному зберіганні залишків клею, їх можна використати навіть через декілька годин після відкриття ємності. А те, що він ще й без проблем витирається з лакованої чи просоченої олією поверхні паркетної дошки – чудовий додатковий бонус для майстрів та власників підлоги, бо це усіх позбавляє від зайвих хвилювань. 

Однокомпонентний сілановий клей – засіб, що найбільше підходить для великих багатошарових паркетних дошок шириною понад 130 мм. Застигає він протягом 1,5 годин. 

Олія (масло) для паркету, паркетної дошки

Олія для паркету використовується для покращення експлуатаційних характеристик покриття. На відміну від лаку, який створює на поверхні підлоги плівку, вона проникає в структуру дошок та зміцнює їх зсередини. Плашки при цьому дихають, не розбухають від вологи, бо випаровують її, та виглядають максимально природно. Щодо основних переваг цієї хімії, то вони наступні:

 • Легке нанесення;

 • Відсутність шкідливих домішок у складі;

 • Можливість реставрації пошкодженої плашки;

 • Підвищення стійкості до перепадів температури та вологості;

 • Збереження натурального вигляду дошки з усіма її рельєфами.

Обираючи масло для паркету або паркетної дошки, майте на увазі, що одним з важливих параметрів є його концентрація. Так, при концентрації 80-90%, масло буде густим, довго сохнути та погано просочуватися в глибину плашок. А при концентрації 60-75%, воно навпаки буде дуже текуче та легко проникне у дошки. 

Таким чином, олія (масло) для паркету – це ідеальний вибір хімії, якщо ваше підлогове покриття знаходиться у вологому приміщенні з нестабільною температурою, або лежить на відкритому повітрі (наприклад, на терасі, чи незастеленому балконі). Не зайвим воно буде і при укладанні дошки на систему «тепла підлога». 

Масло-віск для паркету

Окрім олії для підлогових покриттів, серед різновидів хімії існує також масло-віск для паркету. Його відмінність від звичайної олії полягає в тому, що дана речовина здатна частково проникати в глибину плашок і в цей же час формувати на поверхні підлоги майже непомітну захисну плівку. На сьогоднішній день, це один з найпопулярніших засобів. Ще б пак, завдяки властивостям масла-воску його можна застосувати практично для кожного виду дерев’яної підлоги. 

Також серед переваг даного засобу можна виділити:

 • Практичність. Для підтримки зовнішнього вигляду підлоги, покриття достатньо оновлювати раз на кілька років;

 • Можливість вибору. Масло-віск може мати глянцевий, матовий та шовковисто-матовий (напівматовий) блиск. Більш того, ви можете також обирати і відтінок засобу;

 • Легкість використання. Перед використанням засобу, вам не потрібно буде проводити шліфування, варто буде лише очистити поверхню від пилу та бруду. 

Щодо використання засобу, то воно більш ніж економічне. Вам достатньо нанести один шар, дати йому просохнути і покрити ще одним. Якщо до цього поверхня вже була обробленою, то достатньо буде нанесення й одним шаром.

Засоби для догляду за паркетними підлогами

Для того, щоб зберегти вашу паркетну підлогу у хорошому стані, рекомендуємо використовувати спеціальні миючі засоби та поліролі, що призначені саме для натуральних підлогових покриттів. Такі засоби не тільки ефективно видаляють бруд та пил з поверхні, але й зберігають їх природний вигляд і структуру. Також важливо використовувати для м’які губки або тряпки для прибирання, щоб не пошкодити покриття. І, звичайно, регулярно проводити вологе прибирання з додаванням вищевказаних засобів, але уникаючи надмірного зволоження, оскільки це може призвести до зміни текстури паркетної підлоги. 

Придбати хімію для паркетної дошки, а також отримати детальну консультацію щодо її вибору ви можете в нашому магазині, що знаходиться в Києві. Доступні ціни та високий рівень сервісного обслуговування вас приємно здивують. А якщо ви знаходитеся не в Києві, ви можете оформити замовлення на нашому сайті. Ми доставляємо продукцію по всій території України. 

Показані 1 - 18 із 36 пунктів
на сторінку
Показані 1 - 18 із 36 пунктів